İRC Mobil Sohbet

admin     01-03-23     Chat Odaları, Mobil Chat, Mobil Sohbet, Sohbet Odaları     , , ,      357 Defa Okundu

İRC Mobil Sohbet Odaları

İRC Mobil Sohbet, hem eskiyen İRC Sohbet Odalarına, hem de Metin Sohbetine can damarı olmuştur. İRC Sohbet Odalarının unutulmaya ve yerinin dolmaya yüz tutması nedeni ile, eski ilgiyi yakalayamamış olmasından kaynaklanan kullanıcı kaybı, İRC Mobil Chat uygulamalarının gelmesi ile son bulmuştur. Eski nesil sohbet siteleri kullanıcılarının olmaz ise olmazı olan İRC Chat Sohbet odaları, bizlere daima ücretsiz olarak sunulmaktadır. Sanal Sohbet ortamlarının hemen hemen tek ücretsiz sürümünü sunan IRC Mobil Sohbet Odaları, tüm kullanıcıların aradıkları kan haline gelmiştir.

IRC Mobil Sohbet

Farklı sürüm sohbet odalarında, ücretli sohbetin yaygın olmasından kaynaklı, ücretsiz mobil sohbet sunan İRC Mobil Chat Odaları, kullanıcılarından üyelik kaydı da istememektedir. Kayıtsız Mobil Sohbet odaları gibi, ücretsiz IRC mobil sohbeti de kullanabilmekteyiz.

IRC Sohbet Hesap Detayları

IRC Sohbet hesapları, diğer birçok hesap türünden farklı bilgiler gerektirir. Bir IRC hesabı oluşturmak için en azından bir IRC Sohbet Odaları ağı ve bir takma ad belirtmeniz gerekir. Bu sayfa, bir IRC hesabı için sağlayabileceğiniz bilgileri detaylandırır. IRC, insanların ayrı IRC Sohbet ağlarını çalıştırmalarına izin veren açık bir sistemdir. Her ağ farklıdır ve kendi kullanıcıları ve sohbet odaları vardır. Empathy,  açılır listesinde en popüler ağları listeler . Ek ağlar ekleyebilirsiniz.

Takma ad

Takma adınız, IRC Chat ağındaki benzersiz adınızdır. Bir ağda yalnızca bir kişi belirli bir takma adı kullanabilir. “Ad kullanımda” yazan bir hata mesajı alırsanız, takma adınızı değiştirmeniz gerekecektir.

Şifre

Bazı sunucular, özellikle özel ağlardakiler, bağlanmak için parola gerektirir. Ağı kullanma yetkiniz varsa, ağ yöneticileri size bir şifre sağlamalıdır.

Gerçek ad
Takma adınıza ek olarak gerçek adınızı da sağlayabilirsiniz. Diğer kullanıcılar, bilgilerinizi görüntülediklerinde bunu görebileceklerdir.
mesajdan çık

Çevrimdışı olduğunuzda, bulunduğunuz tüm sohbet odalarına ve özel görüşme yaptığınız tüm kullanıcılara bir çıkış mesajı gönderilir. Özel bir çıkış mesajı sağlamak için bu alanı kullanın.

karakter kümesi

Bu, genellikle bu ağda kullanılan karakter kodlamasını belirtir. Karakter kodlaması, karakterleri bir bilgisayara dahili olarak kaydetmenin özel bir yoludur. Birçok karakter kodlaması vardır ve mesajlarını doğru görebilmek için diğer kullanıcılarla aynı karakter kodlamasını kullanmanız gerekir.

Varsayılan olarak Empathy , dünya dillerinin çoğundan gelen metinleri işleyebilen modern bir karakter kodlaması olan UTF-8’i kullanır. İngilizce ve diğer bazı Batı dilleri için başka bir yaygın kodlama ISO-8859-1’dir.

Sunucular

Bir IRC Sohbet ağında bağlanabileceğiniz birçok sunucu olabilir. Belirli bir ağdaki bir sunucuya bağlandığınızda, o ağdaki diğer tüm sunuculardaki tüm kullanıcılarla iletişim kurabilirsiniz. Ekle ve Kaldır düğmelerini kullanarak bu ağ için sunucu ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz .

Bir sunucu seçildiğinde, düzenlemek için Sunucu veya Bağlantı Noktası altındaki alana tıklayın. Alternatif olarak, alana odaklanmak için sol ve sağ ok tuşlarını kullanın ve düzenlemeye başlamak için boşluk çubuğuna basın.

Bir sunucuyla tüm iletişimi şifrelemek için SSL sütunundaki onay kutusunu seçin . Bunun ağdaki diğer kullanıcıların genel sohbet odalarında yazdıklarınızı görmesini engellemediğini unutmayın.


Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?